7 zlatých pravidel jak připravit pleť na letní sluníčko

slunce_peceoplet

 

1. Pokud chcete, aby vaše pleť vypadala i v létě hezky, je nutné ji dobře připravovat na slunce již v průběhu zimy a jara

Používejte peelingy (salonní i domácí ošetření) - jsou to výborné antioxidanty, které zlepšuji kvalitu epidermis a podporuji tvorbu zdravé rohové vrstvy.

Používejte retinol - je to silný imunostimulátor, zlepšuje kvalitu kůže, regeneruje a omlazuje


Zabráníte tím snížení turgoru a elasticity kůže.

Termické poškození pleti vyvolává degradační změny v kůži. UV záření zpomaluje funkci fibroblastů, výrazně se snižuje syntéza kolagenu a elastinu. Vlivem UV záření se vytváří velké množství volných radikálů, které napadají zdravé kožní buňky. Oxidační procesy v kůži působí negativně na proteinové kožní struktury jako je elastin a kolagen. Dochází k jejich deformaci.

Doporučujeme:

salonní ošetření: ILLUSTRIOUS, Rose de Mer peeling, Forever Young

domácí péče: krémy a séra s retinolem 


 

2. Výživné krémy napomáhají vytvořit kvalitní a zdravou rohovou vrstvu, zejména po období peelingů

Peelingy a retinol podporují dělení nových buněk, exfoliují odumřelou rohovou vrstvu. Výživné krémy zajistí dobrou výživu a správnou regeneraci. Díky obsahu ceramidů formují zdravou lipidovou ochranu.

Následkem všech negativních změn v kůži způsobených foto-poškozením je vznik vrásek, ztenčení a zhoršení kvality epidermis nebo naopak zesílení rohové vrstvy, která děla pleť hrubší, unavenou a vrásčitou.

Nedostatečná výživa a regenerace pleti má za následek přecitlivělost, suchost a olupovaní.

Doporučujeme:

1. pro suchou a podrážděnou pleť

salonní ošetření: Unstress, Silk, Chateau de Beauté

domácí péče: Výživné krémy výběr


2. pro mastnou a kombinovanou pleť

salonní ošetření: BioPhyto, Muse, Forever Young

domácí péče: Výživné krémy výběr


 


3. Už na jaře začněte s aktivní hydratací, aby byla pleť dobře připravena na působení vysokých teplot.

Zabráníte tím dehydrataci - vysoké teploty a působení UV záření podporují nadměrnou ztrátu přirozené hydratace (jak kyseliny Hyaluronové tak NMF - přirozený hydratční faktor). Navíc se poškozuje ochranná lipidová vrstva, dochází tak k vzniku podráždění, začervenání a olupování.

Doporučujeme:

salonní ošetření: Unstress a Forever Young 

domácí péče: Hydratační přípravky s kyselinou hyaluronovou
4. Již v květnu začínejte aplikovat antioxidanty jako vitamin C a E, resveratrol, aloe vera, extrakty léčivých hub a enzymy.


Zabráníte tím vzniku hyperkeratózy (zhrubělá vrstva odumřelých kožních buněk), která vzniká jako přirozená obranná reakce pleti na foto-poškození. Důsledkem je zvýšená produkce kožního mazu, zanesené póry, pleť získává nezdravou, šedou barvu.

Doporučujeme:

salonní ošetření: Muse, Chateau de Beauté, ILLUSTRIOUS

domácí péče: 


 


5. Použivejte krémy s SPF ochranou zabráníte tak negativnímu vlivu UVA a UVB záření.

Minimální ochrana by měla byt SPF 15.

Pokud je pleť je náchylná k pigmentovým skvrnám, je nutná vysoká ochrana SPF minimálně 35 – 50. Zabráníte tak vzniku pigmentace nebo jejímu případnému zvýraznění.

Pigmentové skvrny, vznikají nejčastěji vlivem nadměrného působení UV záření v kombinaci s hormonální nerovnováhou (těhotenství, kojení, onemocnění), užíváním léků, mechanickým či teplotním poškozením pleti.

Doporučujeme:

salonní ošetření: ILLUSTRIOUS, Muse, Chateau de Beauté

domácí péče: Krémy s SPF faktorem

6. Spolu s krémy s SPF ochranou použivejte také kamuflážní tónující přípravky, obsahují fyzikální ochranné filtry, které odráží UV záření

Fyzikální filtry vytváří dodatečnou a spolehlivou ochrannou vrstvu. Navíc mají matující efekt, takže se pleť v průběhu dne neleskne a je krásně sjednocená.

Dopručujeme:

Rose de Mer Cover Cream — tónující ochranný krém

Comodex Cover Cream — tónující lehký fluidní krém
7. Noste klobouk a sluneční brýle

Pamatujte! Krasné a teplé letní období je bohužel doprovázeno poškozením pleti.

Dlouhý pobyt na slunci kromě hezké snědé barvy přináší také pro naší pleť hodně negací. Foto-poškození pleti má pro kůži špatné a dlouhotrvající následky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení