7 zlatých pravidel jak připravit pleť na letní sluníčko

slunce_peceoplet

 

1. Pokud chcete, aby vaše pleť vypadala i v létě hezky, je nutné ji dobře připravovat na slunce již v průběhu zimy a jara

Používejte peelingy (salonní i domácí ošetření) - jsou to výborné antioxidanty, které zlepšuji kvalitu epidermis a podporuji tvorbu zdravé rohové vrstvy.

Používejte retinol - je to silný imunostimulátor, zlepšuje kvalitu kůže, regeneruje a omlazuje


Zabráníte tím snížení turgoru a elasticity kůže.

Termické poškození pleti vyvolává degradační změny v kůži. UV záření zpomaluje funkci fibroblastů, výrazně se snižuje syntéza kolagenu a elastinu. Vlivem UV záření se vytváří velké množství volných radikálů, které napadají zdravé kožní buňky. Oxidační procesy v kůži působí negativně na proteinové kožní struktury jako je elastin a kolagen. Dochází k jejich deformaci.

Doporučujeme:

salonní ošetření: ILLUSTRIOUS, Rose de Mer peeling, Forever Young

domácí péče: krémy a séra s retinolem 


 

2. Výživné krémy napomáhají vytvořit kvalitní a zdravou rohovou vrstvu, zejména po období peelingů

Peelingy a retinol podporují dělení nových buněk, exfoliují odumřelou rohovou vrstvu. Výživné krémy zajistí dobrou výživu a správnou regeneraci. Díky obsahu ceramidů formují zdravou lipidovou ochranu.

Následkem všech negativních změn v kůži způsobených foto-poškozením je vznik vrásek, ztenčení a zhoršení kvality epidermis nebo naopak zesílení rohové vrstvy, která děla pleť hrubší, unavenou a vrásčitou.

Nedostatečná výživa a regenerace pleti má za následek přecitlivělost, suchost a olupovaní.

Doporučujeme:

1. pro suchou a podrážděnou pleť

salonní ošetření: Unstress, Silk, Chateau de Beauté

domácí péče: Výživné krémy výběr


2. pro mastnou a kombinovanou pleť

salonní ošetření: BioPhyto, Muse, Forever Young

domácí péče: Výživné krémy výběr


 


3. Už na jaře začněte s aktivní hydratací, aby byla pleť dobře připravena na působení vysokých teplot.

Zabráníte tím dehydrataci - vysoké teploty a působení UV záření podporují nadměrnou ztrátu přirozené hydratace (jak kyseliny Hyaluronové tak NMF - přirozený hydratční faktor). Navíc se poškozuje ochranná lipidová vrstva, dochází tak k vzniku podráždění, začervenání a olupování.

Doporučujeme:

salonní ošetření: Unstress a Forever Young 

domácí péče: Hydratační přípravky s kyselinou hyaluronovou
4. Již v květnu začínejte aplikovat antioxidanty jako vitamin C a E, resveratrol, aloe vera, extrakty léčivých hub a enzymy.


Zabráníte tím vzniku hyperkeratózy (zhrubělá vrstva odumřelých kožních buněk), která vzniká jako přirozená obranná reakce pleti na foto-poškození. Důsledkem je zvýšená produkce kožního mazu, zanesené póry, pleť získává nezdravou, šedou barvu.

Doporučujeme:

salonní ošetření: Muse, Chateau de Beauté, ILLUSTRIOUS

domácí péče: 


 


5. Použivejte krémy s SPF ochranou zabráníte tak negativnímu vlivu UVA a UVB záření.

Minimální ochrana by měla byt SPF 15.

Pokud je pleť je náchylná k pigmentovým skvrnám, je nutná vysoká ochrana SPF minimálně 35 – 50. Zabráníte tak vzniku pigmentace nebo jejímu případnému zvýraznění.

Pigmentové skvrny, vznikají nejčastěji vlivem nadměrného působení UV záření v kombinaci s hormonální nerovnováhou (těhotenství, kojení, onemocnění), užíváním léků, mechanickým či teplotním poškozením pleti.

Doporučujeme:

salonní ošetření: ILLUSTRIOUS, Muse, Chateau de Beauté

domácí péče: Krémy s SPF faktorem

6. Spolu s krémy s SPF ochranou použivejte také kamuflážní tónující přípravky, obsahují fyzikální ochranné filtry, které odráží UV záření

Fyzikální filtry vytváří dodatečnou a spolehlivou ochrannou vrstvu. Navíc mají matující efekt, takže se pleť v průběhu dne neleskne a je krásně sjednocená.

Dopručujeme:

Rose de Mer Cover Cream — tónující ochranný krém

Comodex Cover Cream — tónující lehký fluidní krém
7. Noste klobouk a sluneční brýle

Pamatujte! Krasné a teplé letní období je bohužel doprovázeno poškozením pleti.

Dlouhý pobyt na slunci kromě hezké snědé barvy přináší také pro naší pleť hodně negací. Foto-poškození pleti má pro kůži špatné a dlouhotrvající následky.