Zesvětlení pigmentace a rozjasnění pleti

Pigmentové skvrny vznikají vlivem několika faktorů. Většinu poruch pigmentace způsobuje UV záření, hormony (např. zvýšená hladina v těhotenství), genetická dispozice, kožní záněty (post-akné). Pigmentace se vyskytuje u obou pohlaví, no častěji u žen. Věkem se také objevují tzv. stařecké skvrny.

Velmi důležité je minimalizovat příčiny vzniku pigmentace, myslet na prevenci např. aplikováním ochranných krémů s vysokým faktorem proti UVA a UVB záření, nošením klobouků, pobytem pod slunečníkem, vyloučením návštěvy solárií atd. Boj již s vzniklými pigmentovými skvrnami je časově náročný. Přípravky k odstraňování pigmentace je nutné volit opatrně, obvykle dle doporučení profesionálů.

Aktivní zesvětlující krémy a séra aplikujeme vždy na noc, v nočním období probíhá přirozená regenerace pokožky, zesvětlující přípravky napomáhají k rychlejšímu obnovení buněk a tím dochází k zesvětlení pigmentových skvrn. Přes den musíme používat ochranné krémy s vyšším faktorem, jinak dochází k tmavnutí pigmentu. Je dobré také používat lehčí zesvětlující séra pod denní krém, které působí na potlačení tvorby melaninu v pokožce a tím nedochází k tmavnutí pigmentu (např. FluorOxygen Denní sérum a Rostlinné zesvětlující sérum).

Řada FluorOxygen nabízí účinnou kombinaci 3 přípravků pro zesvětlení pigmentace: denní krém SPF40, noční omlazující krém a noční zesvětlující sérum. Pro citlivou pleť doporučujeme místo nočního séra používat botanické zesvětlující sérum.

 

Nejprodávanější

510
245515102455
Značky
Typ přípravku

Stránka 1 z 1 - 21 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 21 položek celkem