Peelingová sezóna

Peelingová sezóna

Peelingová sezóna — podzim a zima jsou nejvhodnějším obdobím pro provádění peelingu.

Co je to peeling?

Peeling je procedura detoxikace, obnovy a čištění pleti od odumřelých buněk.

Druhy peelingu:

  • chemický (působení kyselin)
  • mechanický (působení mikrokrystalických abrazivních částic)
  • fyzikální (působením laseru nebo radiofrekvece)
  • enzymatický (působení fermentů - jemný peeling)

Hloubka peelingu:

  1. Povrchový — na úrovní vrstvy odumřelých buněk, částečně můžeme zasáhnout živé buňky
  2. Střední — působí na všechny vrstvy epidermis až do bazální vrstvy
  3. Hluboký — působí na úrovní škáry, (provádí se pouze na klinikách odborníkem se zdravotním vzděláním)

 

Proč se peelingy provádí v období podzim-zima?
V tomto období je nízká aktivita slunce. Pokožka ztenčená působením peelingu není odolná proti škodlivému působení UV záření v letním období. Vysoké koncentrace kyselin můžou zvyšovat foto-sensibilizaci pleti. I v zimním období nelze provádět peeling, pokud plánujete odjezd na hory nebo dovolenou k moři. Po peelingu i v zimním období chráníme naši pleť krémem s ochranným faktorem.

Jak působí peeling?
Nejprve dochází ke ztenčení rohové vrstvy z důvodu odstranění odumřelých buněk. Rohová vrstva se regeneruje a rovnoměrně zaplní novými buňkami, vytvoří se zdravý pevný ochranný film pleti. Pleť reaguje na poškození peelingem tak, že se spustí kožní imunita a mechanizmus urychlené syntézy nových buněk, kolagenu a elastinu a látek zodpovědných za hydrataci.

Po procesu obnovy se pleť stává pružnější a elastičtější, vypadá zdravě, vyrovnává se její barva a reliéf. Působením peelingu se zužují póry, vyhlazují se drobné vrásky, dochází k zesvětlení pigmentace. Vlivem peelingu se urychlí metabolizmus, regenerace a obnova epidermis, pleť se nasytí kyslíkem, zesiluje se její turgor a tonus.

Jak často děláme peeling?
Povrchový peeling se provádí kúrou 6-10 procedur s intervalem 12-14 dní. Střední peeling se provádí kúrou 2-3 procedur s intervalem 1-1,5 měsíce. Ale tato frekvence není jednoznačná, ke každému klientovi je nutný individuální přístup.

Jaký volíme peeling — povrchový nebo střední?
Střední peeling vybíráme dle stavu pleti — důvodem můžou být post-akné jizvy, stárnoucí pleť, výrazná pigmentace. V ostatních případech, když chceme dosáhnout preventivního účinku proti stárnutí, zlepšení vzhledu a barvy pleti je lepší volit povrchový peeling, který je dobře snášen, nevyvolává výrazné olupování a klient může normálně fungovat.

Jak intenzivní olupování lze očekávat po peelingu?
Efektivita peelingu nesouvisí s intenzitou olupování. Reakce pleti na peeling je vždy individuální a olupování záleží od způsobu aplikace peelingu, jeho koncentrace a složení. Někdy může docházet pouze k nepatrnému olupování a výsledek bude lepší než při olupování silném.

Na účinnosti a lepším efektu peelingu se podílí také správná před-peelingová příprava a post-peelingová regenerace domácí péče. Silné olupování po peelingu vyžaduje především správnou post-peelingovou péči, do které zařazujeme aktivní hydratační a regenerační přípravky.

 

Domácí péče v období peelingu

Před-peelingová péče: přípravky pro přípravu pleti k peelingu zlepšují průnik aktivních látek peelingu do pokožky. Díky lehkému exoliačnímu působení rychleji odstraňují vrstvu odumřelých buněk, které zhoršují absorpční schopnost pleti. Zároveň mají výrazný omlazující efekt. Tyto přípravky obsahují nízkou koncentraci ovocných kyselin a retinolu.

Retinol Active Cream, Retinol Eye Cream, ILLUSTRIOUS přípravky

Post-peelingová péče: aktivní hydratační a regenerační přípravky jsou zárukou rychlého hojení po peelingu a tvorby kvalitní a zdravé ochranné vrstvy. Odstraňují podráždění a nadměrnou suchost, působí preventivně proti stárnutí, rozjasňují a tonizují pleť.

Theraskin+HA, BioSatin Serum.


Domácí sady pro podporu peelingové péče

AKNÉ — sada pro zesílení působení peelingu s následnou podporou hydratace pleti

 

PIGMENTACE — sada pro zesílení působení peelingu, stimulaci tvorby kolagenu a podpory zesvětlení a hydratace pleti

 

OMLAZENÍ — sada pro zesílení působení peelingu a stimulace obnovy pletiOČNÍ OKOLÍ — sada pro zesílení působení peelingu a omlazení očního okolíPREVENCE STÁRNUTÍ — sada vhodná pro všechny typy pleti k post-peelingové péči

 


Profi Sady pro salonní ošetření: chemický a rostlinný peeling


1. Comodex - aktivní chemický peeling

AHA peeling s obsahem aktivního retinolu, 20 % kyseliny glykolové a kyseliny kojové. Je zaměřený na omlazení, zesvětlení pigmentace a ošetření pleti s akné a post-akné.

Comodex krok 1. – Čisticí gel, krok 2. - Scrub Exfoliátor, krok 3.C – Peeling, krok 6. – Maska, krok 7. – Tonující ochranný krém Rose de Mer.

2. Forever Young - jemný vínový peeling

Peeling je připraven na bázi červeného vína Merlot , 5 druhů hydroxylových kyselin s obsahem polyfenolů, antioxidantů a taninů. Je určen k provádění povrchového, nedráždivého peelingu.

Forever Young krok 1. - Jemný čisticí gel, krok 3. – Peeling z červeného vína Merlot, krok 6. – Hydratační maska, krok 7. – Omlazujicí sérum.

3. Rose de Mer - 100% přírodní rostlinný bio-mechanický peeling

Rose de Mer peeling je skvělou alternativou chemického peelingu. Obsahuje minerály, rostlinné proteiny, vitamín E, C, beta-karoten, stopové prvky, chlorofyl a rostlinné kyseliny.

Rose de Mer krok 2a. – Přírodní peeling - pudr, krok 2b. – Aktivátor pro rozpuštění peelingu, krok 3. – Zklidňujicí maska.

Další ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY — RADY A TIPY v péči o pleť