Zlatá pravidla v péči o pleť!

 bezchybna_plet

Užitečné rady pro efektivní starostlivost o pleť


Správné použití kosmetických přípravků je základem zdraví vaší pleti. Pleť (kůži) lze natahovat všemi směry, ale ne všechny směry jsou pro pleť příznivé. Zacházejte se svou pletí jemně.

Aplikace kosmetických přípravků musí být vždy ve směru masážních linií - jsou to linie nejmenšího natahování kůže.

face2

 

Směr masážních linií (viz obrázek)

Čelo: od středu ke spánkům


Orbitální oblast:

Horní víčko - od vnitřního okraje k vnějšímu

Dolní víčko - od vnějšího okraje k vnitřnímu


Tváře, brada:
tahy směrem ke spánkům


Krk:

přední část - tahy směrem nahoru

boční část - tahy směrem dolů

  


Čištění pleti

Čištění musí být důkladné a pravidelné, ráno a večer pomocí čisticího gelu či mléka, pouze tak pleť připravíme k účinnému působení séra a krému. Vezměte menší množství přípravku a rovnoměrně ho rozetřete jemnými masážními pohyby - přibližně 1 minutu. Poté opláchněte chladnou nebo vlažnou vodou, nepoužívejte hodně studenou nebo horkou vodu. Pokud používáte make-up, je pro maximální vyčištění pleti lepší tuto proceduru zopakovat ještě jednou. Vodu odsajte jemným froté ručníkem, bez vytírání.

Tonizace

Tonikum pleť dočistí a normalizuje její pH. Na vatový tampon aplikujte tonikum a dočistěte pleť. Tahy tamponem veďte ve směru kosmetických linií.

Aplikace séra a krému

Pleťové sérum bývá zpravidla lehké konzistence a bohaté na aktivní ingredience. Jeho aplikací zefektivníme péči o pokožku, výsledky jsou díky koncentrovanému aktivnímu složení viditelnější a rychlejší. Séra je možné používat celoročně, některá jsou určena pouze pro noční aplikaci. Na sérum aplikujte krém (denní, noční, oční).

Důležité: Noční přípravky aplikujte hodinu nebo minimálně půl hodiny před spaním. Denní krém s SPF je důležité aplikovat zhruba 20 minut před sluneční expozicí. Není potřeba aplikovat silnou vrstvu krému, mohl by vyvolat pocit těžkosti na pleti.

Hlubší čištění pleti

Provádějte 1-2 týdně. Scrub aplikujte na důkladně gelem vyčištěnou a vlhkou pleť. Jemnými masážními pohyby proveďte čistění v průběhu 1-2 minut. Poté důkladně opláchněte vlažnou vodou.

Maska

Na čistou, lehce vlhkou pleť aplikujte tenkou vrstvu masky na 10-20 minut. Po dobu působení masky se doporučuje být v klidovém režimu, nejlépe je masku si užít v leže. Masku odstraňte teplou vodou. Poté aplikujte vhodné sérum a krém.Zlatá pravidla v péči o pleť!zlata_pravidla_peceoplet

Krok 1: Čištění

Krok 2: Tonizace

Krok 3: Hydratace

Krok 4: Výživa


Krok 1. Čištění podle typu pleti


Mastná pleť
: pro čištění mastné pleti jsou vhodnější gely. Gely výborně odstraňuji přebytečný maz z pokožky, dobře čistí pokožku obličeje, zužují póry a osvěžují. V tomto případě budou vhodné i gely s AHA kyselinami.

Suchá pleť:  pro suchou pokožku obličeje je vhodné používat na čištění mléko. I během čištění mléko hydratuje pokožku, nesuší ji a je velmi šetrné i pro citlivou pleť.

Normální a smíšená pleť: pro čištění se doporučuje používat pěnu nebo jemné gely. Vybírejte přípravky s neutrálním pH, nemají nežádoucí účinky pro pleť, jejich hlavním úkolem je čištění.

 

Krok 2. Tonizace pokožky podle typu


Mastná pleť
: používejte tonika zaměřené na čištění a zúžení pórů. Jsou vhodné tonika aktivnější s AHA kyselinami.

Suchá pleť: nejlepší volbou pro suchou pleť jsou tonika s hydratačním účinkem, zklidňující a bez obsahu alkoholu.

Normální a smíšená pleť: pro tento typ pleti budou vhodné tonika jak antibakteriální s kyselinami, tak i hydratační, ale je důležité nepřehánět. Stačí vybrat neutrální tonikum nebo střídat tonika dle ročních období.

 

Krok 3. Hydratace pokožky podle typu pleti


Mastná pleť
: ideální volbou pro mastnou pleť bude lehký hydratační krém gelové konzistence. Okamžitě se vstřebává, dodává pokožce potřebnou hydrataci a má matující efekt. Také se doporučují hydratační séra s kyselinou hyaluronovou, májí zároveň antibakteriální účinek.  

Suchá pleť: pro suchou pleť bude vhodný jakýkoliv hydratační krém, jak lehký tak i hutnější. Vybírejte podle ročního období, v leté lehčí krémy a v zimě hutnější a výživnější. Budou nejenom udržovat vlhkost a hydratovat, ale také chránit před působením vnějšího okolí.

Normální a smíšená pleť: pro tento typ pleti budou vhodné jakékoliv hydratační krémy, je potřeba volit dle vlastních preferenci. Pro každodenní použití nejlepší volbou bude hydratační sérum, které můžete aplikovat pod jakýkoliv krém.

 

Krok 4. Výživa pleti podle typu


Výživa pleti je důležitá pro pocit komfortu a hebkosti, zlepšení elasticity, pružnosti a regenerace. Lipidové složky zároveň zabraňují ztrátě hydratace z epidermis.

Mastná pleť: vhodnou volbou jsou přípravky na bázi sér (obsahující vitamíny, antioxidanty, minerály) – mají lehčí konzistenci, neobsahují (nebo minimálně) lipidy. Vhodné jsou také detoxikační, minerální masky.

Suchá pleť: nejlepší volbou pro suchou pleť jsou produkty s vyšším obsahem lipidů (výživná séra, oleje, krémy, masky). Obnovují hydrolipidovou barieru, zbavují pleť pocitu pnutí či svědění a udržují její pružnost. Celkově zlepšují kvalitu suché pleti.

Normální a smíšená pleť: pro tento typ pleti budou vhodná jak vitamínová a výživná séra, tak i výživné oleje, krémy i masky. Pro mastnější partie raději volit lehčí séra a masky, pro sušší partie oleje i krémy. Normální pleť vyživujeme dle aktuální kondice.


Proč mám používat scrub?

Použití scrubu má velký význam pro správnou péči o naši pleť. Důležité je myslet na to, že scrub se doporučuje dělat pouze jednou týdně. V případě suché a citlivé pleti dokonce jednou za 10 až 14 dní.

Scrub je určen pro odstranění zrohovatělých buněk z povrchu pleti a dodává pleti svěží odstín. Použití scrabu dělá naši pokožku jemnou jako u miminka.

Volte scruby s exfoliačními částicemi. Aplikujte jemnými krouživými pohyby a masírujte 2-3 minuty, poté opláchněte a aplikujte hydratační přípravek.

 

6 základních pravidel pro péči o pleť po čtyřicítcepokozka_45

  • Ráno a večer — odlíčení a čištění pleti, hydratace, výživa pleti, ochrana před ztrátou vlhkosti.
  • Dodržujte denní režim: týká se jídla a spánku.
  • Nepodceňujte ranní rozcvičku.
  • Pravidelně aplikujte výživné a biostimulační masky.
  • Dopřejte si nejenom odbornou masáž, ale i vlastní. Lze dělat ještě v posteli po probuzení: ruce, nohy, hlavu.
  • Dobře chraňte svojí pokožku.

 

Další ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY — RADY A TIPY v péči o pleť