Příčiny stárnutí pleti — glykace, stadia, faktory, následky

Mikrokapsle kyseliny hyaluronové moderní technologie v kosmetickém ošetření.kruhy_oci_krasa

CO JE TO GLYKACE?

Glykace bílkovin je soubor reakcí, při kterých jednoduchý cukr reaguje s bílkovinami (molekula cukru se váže na molekulu bílkoviny). Tímto vzniká celá řada reakcí a meziproduktů. V poslední fázi vznikají produkty pokročilé glykace a ty se nazývají AGEs (advanced glyco- sylation end-products).

V kůži dochází ke karamelizaci (oxidace cukru) nejdůležitějších kožních proteinů jako je elastin, kolagen, cytoplazmatické proteiny fibroblastů. Glukóza (monosacharid) se váže na všechny druhy proteinů a způsobuje jejich deformace. Glykace aktivně probíhá pod dlouhodobým vlivem intenzivního záření, nejen UV paprsků, ale i viditelného a infračerveného světla.


Glykace je příčinou stárnutí pleti

Ke glykaci dochází, když se nadbytek glukózy v pokožce spojí (váže) s kolagenovými a elasti- novými vlákny, a tím způsobuje jejich poškození. S přibývajícími léty se v kožních buňkách hromadí produkty glykace - glykosylované proteiny (A.G.E.), které prakticky obalí vlákna kola- genu a elastinu, způsobí ztrátu jejich pružnosti a časem i úplnou destrukci. Glykace v kůži poškozuje kolagen, snižuje elastičnost, je příčinou povadlosti tkání, vytváří vrásky a poruchy kožní struktury. V důsledku toho urychluje proces stárnutí.

Stádia glykace

1. Kontakt glukózy s proteinem – karamelizace.
Návratný proces - tento proces lze neutralizovat vlivem antioxidantů.

2. Oxidace - syntéza toxinů, „mezi-látek“, které vyvolávají destrukce na úrovni molekul. Návratný proces - užívání antioxidantů snižuje množství toxinů a zabraňuje destrukci molekul.

3. Syntéza A.G.E. (advanced glycosilation end-products) Nenávratný proces - destrukce bílkovin a jejich mutace.

 

Proces glykace v lidské kůži vyvolává patologické změny ve všech důležitých kožních strukturách:

• v epidermis      • v pojivové tkáni dermis      • k cévách       • v tukové tkáni.

glykace3

 
 
 
glykace4
 
 

 

Mikrokapsle neboli sferulity.

 

Nový zdokonalený způsob jak dopravit kyselinu hyaluronovou do hlubokých vrstev pleti.

 

Nová technologie umožnuje „zapojit“ - inkapsulovat aktivní ingredience do několika vrstvových mikročástic, které jsou pevnější než liposomy a mají vyšší pronikavou schopnost. Proteinové mnohovrstvé sferulity jsou pro aktivní látky tzv. „dopravním prostředkem“. Díky sferulitům se aktivní látky dopraví do hlubších vrstev pleti, kde dochází k jejich postupnému uvolňování - vrstva po vrstvě. Jsou schopny rychlé biodegradace bez zbytkových látek, protože jsou přírodního původu.

 

Inkapsulovaná HA má prodloužený efekt, postupně se uvolňuje, váže na sebe vodu a dodává pleti plnost. Pracuje na podobném principu jako houba. Tímto se mikročástice zvětšují a zevnitř vytlačují (vyhlazují vrásky). Efekt hydratace díky inkapsulované HA tak trvá dlouho a je několikanásobně intenzivnější.

 

mikrokapse_hyaluronova_kyselina_2

 

 

 

 

Přípravky nové generace pro maximální hydrataci pleti s antiglykačním působením.

 

theraskin_ha
moisture_hydratace
 
 

Komplexní antioxidační, antiglykační, regenerační a hydratační péče v salonu

 

• zabraňuje dehydrataci pleti v letním období,

• reguluje syntézu melaninu, zabraňuje tmavnutí pigmentace,

• neutralizuje procesy glykace a oxidace v kůži,

• intenzivně hydratuje a regeneruje pleť,

• zpomaluje proces foto-stárnutí, posiluje imunitu a antioxidační schopnost pleti vůči slunečnému záření.

 
Řada FluorOxygen+C — zesvětlující, rozjasňující ošetření s antiglykačním účinkem    
 
fluorpro   unstresspro
     
 
 

 

Detoxikační salonní procedura FLUOROXYGEN+C

 

Bezkonkurenční antioxidační a regenerační enzymatické ošetření má silný omlazující účinek, aktivně nasycuje pokožku kyslíkem.

Reguluje tvorbu melaninu, zesvětluje a zabraňuje tmavnutí pigmentu na slunci. Je spolehlivou ochranou proti foto-stárnutí pleti a tmavnutí pigmentace v letním období. Je ideální jako celoroční omlazující a rozjasňující procedura. Bojuje proti pigmentaci, viditelně omlazuje a redukuje vrásky. Je obohacené o bromelain a pepsin (papain), což zaručuje enzymatickou regeneraci pleti a cévek. Regeneruje jednak popraskané cévky, posiluje stěny cév a zabraňuje jejich dalšímu rozšiřování.

Vysoký obsah vitamínu C je ve stabilní formě L-askorbové kyseliny (30%), to umožňuje uchovat její aktivitu během uskladnění přípravku. Vitamín C se aktivuje bezprostředně před aplikací na pokožku. Unikátní je kombinace askorbové kyseliny (30%), vitamínu E (1%) a enzymů, rozzáří obličej krásou a mládím.

Velmi účinně bojuje proti glykaci a zabraňuje foto-stárnutí. Stimuluje syntézu kolagenu, chrání DNA. Navrací pleti pružnost a pevnost, mírní vrásky, sjednotí odstín pleti a celkově pleť rozjasňuje.

Kroky salonní procedury

Krok 1. Clarifying Scrub 

Čisticí scrub Jemný scrub z přírodních čisticích ingrediencí: mydlice lékařské, mýdlového dřeva a salicylové kyseliny.

Krok 2.a Pure Vitamin С + Enzymes Powder Enzymový pudr s vitamínem C

Vysoká koncentrace (30%) askorbové kyseliny se uchová dlouhou dobu, díky stabilizované formě vitamínu C v podobě prášku. Enzymy bromelain (z ananasu) a papain (z papáji) aktivují metabolizmus pleti a odvádí toxiny, regenerují a tonizují pokožku, posilují její obranyschopnost.

Krok 2.b Pure Vitamin С + Enzymes Activator

Enzymový aktivátor (smícháme s pudrem) Přípravek zesiluje zesvětlující, tonizující, omlazující a antioxidační účinky vitamínu С. Alfa hydroxylové kyseliny zvyšují schopnost vitamínu С vstřebat se do pokožky.

Krok 3. Isotonic Marine Mist Mořský izotonický sprej FluorOxygen

Mořský izotonický sprej zesiluje působení enzy- matické masky. Základem spreje je fyziologická koncentrace přírodního hořčíku (a důležitých minerálů – zinek, vápník, křemík, selen) z Mrtvého moře, který má na pokožku relaxační a zklidňující účinek.

Krok 4. LineRepair Theraskin+HA

Intenzivní hydratační sérum Theraskin+HA Unikátní micro-kapsle kyseliny hyaluronové získané na základě patentované technologie pronikají hluboko do pokožky.

Krok 5. Hydratační ochranný krém SPF.

 

Hydratační a zklidňující salonní procedura UNSTRESS

 

Ošetření okamžitě odstraní vliv stresu a napětí, výrazně zjemní reliéf pleti, rozjasní, sjednotí barvu pokožky a dodá ji zdravý vzhled. Posílí imunitu pokožky a její ochranné funkce, zvlhčí, tonizuje, zlepšuje pružnost pleti a má výrazný detoxikační a regenerační účinek.

Exkluzivní linie je vyvinuta pomocí nejnovějších bio a nanotechnologií s použitím velmi cenných a vzácných ingrediencí, mezi které patří probiotické laktobakterie, Dipeptid 4 a Hexapeptid 10, termo-aktivní peptid z mořských řas, pycnogenol, kollaxil a kvintensin.

Je obohacená o další silné antioxidanty a regenerační látky jako je extrakt listů kamélie čínské, extrakt mořských řas, mléčné enzymy, extrakt plumérie, omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny, kyselina HYALURONOVÁ a NMF (přirozený hydratační faktor pleti), komplex vitamínů a pro pleť důležitých minerálů.

KROKY SALONNÍ PROCEDURY

Krok 1. Gentle Cleansing Milk

Jemné čistící pleťové mléko Jemné pleťové mléko s extrakty plumérie, arniky a kalenduly.

Krok 2. Frangipani Concentrate

Koncentrát plumérie Přípravek obsahuje bioflavonoidy a etérické oleje, které zklidňují podrážděnou pokožku.

Krok 3. ProBiotic Peel - Probiotický peeling

Zklidňující peeling obsahuje ovocné kyseliny a probio- tické laktobakterie vyvinuté speciálně pro provedení lehkého peelingu a pro detoxikaci poškozené a vlivu stresu vystavené pokožky.

Krok 4. Relaxing Massage Cream - Relaxační masážní krém

Hyaluronová kyselina udržuje v pokožce životně důležitou vodní rovnováhu, anti–agingový protizánětlivý extrakt vyrovnává nedostatek vápníku.

Krok 5. Optimal Hydration mask - Optimální hydratační maska – krém

Maska je obohacena kombinací antioxidačních peptidů, koncentrovaných minerálů, stabilizo- vaného kolagenu a složek, posilujících ochranu DNA. Nastartuje přirozený imunitní systém pokožky, což brání předčasnému stárnutí.
 

 

Další ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY — RADY A TIPY v péči o pleť