Příčiny stárnutí pleti — glykace, stadia, faktory, následky

Mikrokapsle kyseliny hyaluronové moderní technologie v kosmetickém ošetření.kruhy_oci_krasa

CO JE TO GLYKACE?

Glykace bílkovin je soubor reakcí, při kterých jednoduchý cukr reaguje s bílkovinami (molekula cukru se váže na molekulu bílkoviny). Tímto vzniká celá řada reakcí a meziproduktů. V poslední fázi vznikají produkty pokročilé glykace a ty se nazývají AGEs (advanced glyco- sylation end-products).

V kůži dochází ke karamelizaci (oxidace cukru) nejdůležitějších kožních proteinů jako je elastin, kolagen, cytoplazmatické proteiny fibroblastů. Glukóza (monosacharid) se váže na všechny druhy proteinů a způsobuje jejich deformace. Glykace aktivně probíhá pod dlouhodobým vlivem intenzivního záření, nejen UV paprsků, ale i viditelného a infračerveného světla.


Glykace je příčinou stárnutí pleti

Ke glykaci dochází, když se nadbytek glukózy v pokožce spojí (váže) s kolagenovými a elasti- novými vlákny, a tím způsobuje jejich poškození. S přibývajícími léty se v kožních buňkách hromadí produkty glykace - glykosylované proteiny (A.G.E.), které prakticky obalí vlákna kola- genu a elastinu, způsobí ztrátu jejich pružnosti a časem i úplnou destrukci. Glykace v kůži poškozuje kolagen, snižuje elastičnost, je příčinou povadlosti tkání, vytváří vrásky a poruchy kožní struktury. V důsledku toho urychluje proces stárnutí.

Stádia glykace

1. Kontakt glukózy s proteinem – karamelizace.
Návratný proces - tento proces lze neutralizovat vlivem antioxidantů.

2. Oxidace - syntéza toxinů, „mezi-látek“, které vyvolávají destrukce na úrovni molekul. Návratný proces - užívání antioxidantů snižuje množství toxinů a zabraňuje destrukci molekul.

3. Syntéza A.G.E. (advanced glycosilation end-products) Nenávratný proces - destrukce bílkovin a jejich mutace.

 

Proces glykace v lidské kůži vyvolává patologické změny ve všech důležitých kožních strukturách:

• v epidermis      • v pojivové tkáni dermis      • k cévách       • v tukové tkáni.

glykace3

 
 
 
glykace4
 
 

 

Mikrokapsle neboli sferulity.

 

Nový zdokonalený způsob jak dopravit kyselinu hyaluronovou do hlubokých vrstev pleti.

 

Nová technologie umožnuje „zapojit“ - inkapsulovat aktivní ingredience do několika vrstvových mikročástic, které jsou pevnější než liposomy a mají vyšší pronikavou schopnost. Proteinové mnohovrstvé sferulity jsou pro aktivní látky tzv. „dopravním prostředkem“. Díky sferulitům se aktivní látky dopraví do hlubších vrstev pleti, kde dochází k jejich postupnému uvolňování - vrstva po vrstvě. Jsou schopny rychlé biodegradace bez zbytkových látek, protože jsou přírodního původu.

 

Inkapsulovaná HA má prodloužený efekt, postupně se uvolňuje, váže na sebe vodu a dodává pleti plnost. Pracuje na podobném principu jako houba. Tímto se mikročástice zvětšují a zevnitř vytlačují (vyhlazují vrásky). Efekt hydratace díky inkapsulované HA tak trvá dlouho a je několikanásobně intenzivnější.

 

mikrokapse_hyaluronova_kyselina_2

 

 

 

 

Přípravky nové generace pro maximální hydrataci pleti s antiglykačním působením.

 

theraskin_ha
moisture_hydratace
 
 

Komplexní antioxidační, antiglykační, regenerační a hydratační péče v salonu

 

• zabraňuje dehydrataci pleti v letním období,

• reguluje syntézu melaninu, zabraňuje tmavnutí pigmentace,

• neutralizuje procesy glykace a oxidace v kůži,

• intenzivně hydratuje a regeneruje pleť,

• zpomaluje proces foto-stárnutí, posiluje imunitu a antioxidační schopnost pleti vůči slunečnému záření.

 
Řada FluorOxygen+C — zesvětlující, rozjasňující ošetření s antiglykačním účinkem    
 
fluorpro   unstresspro
     
 
 

 

Detoxikační salonní procedura FLUOROXYGEN+C

 

Bezkonkurenční antioxidační a regenerační enzymatické ošetření má silný omlazující účinek, aktivně nasycuje pokožku kyslíkem.

Reguluje tvorbu melaninu, zesvětluje a zabraňuje tmavnutí pigmentu na slunci. Je spolehlivou ochranou proti foto-stárnutí pleti a tmavnutí pigmentace v letním období. Je ideální jako celoroční omlazující a rozjasňující procedura. Bojuje proti pigmentaci, viditelně omlazuje a redukuje vrásky. Je obohacené o bromelain a pepsin (papain), což zaručuje enzymatickou regeneraci pleti a cévek. Regeneruje jednak popraskané cévky, posiluje stěny cév a zabraňuje jejich dalšímu rozšiřování.

Vysoký obsah vitamínu C je ve stabilní formě L-askorbové kyseliny (30%), to umožňuje uchovat její aktivitu během uskladnění přípravku. Vitamín C se aktivuje bezprostředně před aplikací na pokožku. Unikátní je kombinace askorbové kyseliny (30%), vitamínu E (1%) a enzymů, rozzáří obličej krásou a mládím.

Velmi účinně bojuje proti glykaci a zabraňuje foto-stárnutí. Stimuluje syntézu kolagenu, chrání DNA. Navrací pleti pružnost a pevnost, mírní vrásky, sjednotí odstín pleti a celkově pleť rozjasňuje.

Kroky salonní procedury

Krok 1. Clarifying Scrub 

Čisticí scrub Jemný scrub z přírodních čisticích ingrediencí: mydlice lékařské, mýdlového dřeva a salicylové kyseliny.

Krok 2.a Pure Vitamin С + Enzymes Powder Enzymový pudr s vitamínem C

Vysoká koncentrace (30%) askorbové kyseliny se uchová dlouhou dobu, díky stabilizované formě vitamínu C v podobě prášku. Enzymy bromelain (z ananasu) a papain (z papáji) aktivují metabolizmus pleti a odvádí toxiny, regenerují a tonizují pokožku, posilují její obranyschopnost.

Krok 2.b Pure Vitamin С + Enzymes Activator

Enzymový aktivátor (smícháme s pudrem) Přípravek zesiluje zesvětlující, tonizující, omlazující a antioxidační účinky vitamínu С. Alfa hydroxylové kyseliny zvyšují schopnost vitamínu С vstřebat se do pokožky.

Krok 3. Isotonic Marine Mist Mořský izotonický sprej FluorOxygen

Mořský izotonický sprej zesiluje působení enzy- matické masky. Základem spreje je fyziologická koncentrace přírodního hořčíku (a důležitých minerálů – zinek, vápník, křemík, selen) z Mrtvého moře, který má na pokožku relaxační a zklidňující účinek.

Krok 4. LineRepair Theraskin+HA

Intenzivní hydratační sérum Theraskin+HA Unikátní micro-kapsle kyseliny hyaluronové získané na základě patentované technologie pronikají hluboko do pokožky.

Krok 5. Hydratační ochranný krém SPF.

 

Hydratační a zklidňující salonní procedura UNSTRESS

 

Ošetření okamžitě odstraní vliv stresu a napětí, výrazně zjemní reliéf pleti, rozjasní, sjednotí barvu pokožky a dodá ji zdravý vzhled. Posílí imunitu pokožky a její ochranné funkce, zvlhčí, tonizuje, zlepšuje pružnost pleti a má výrazný detoxikační a regenerační účinek.

Exkluzivní linie je vyvinuta pomocí nejnovějších bio a nanotechnologií s použitím velmi cenných a vzácných ingrediencí, mezi které patří probiotické laktobakterie, Dipeptid 4 a Hexapeptid 10, termo-aktivní peptid z mořských řas, pycnogenol, kollaxil a kvintensin.

Je obohacená o další silné antioxidanty a regenerační látky jako je extrakt listů kamélie čínské, extrakt mořských řas, mléčné enzymy, extrakt plumérie, omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny, kyselina HYALURONOVÁ a NMF (přirozený hydratační faktor pleti), komplex vitamínů a pro pleť důležitých minerálů.

KROKY SALONNÍ PROCEDURY

Krok 1. Gentle Cleansing Milk

Jemné čistící pleťové mléko Jemné pleťové mléko s extrakty plumérie, arniky a kalenduly.

Krok 2. Frangipani Concentrate

Koncentrát plumérie Přípravek obsahuje bioflavonoidy a etérické oleje, které zklidňují podrážděnou pokožku.

Krok 3. ProBiotic Peel - Probiotický peeling

Zklidňující peeling obsahuje ovocné kyseliny a probio- tické laktobakterie vyvinuté speciálně pro provedení lehkého peelingu a pro detoxikaci poškozené a vlivu stresu vystavené pokožky.

Krok 4. Relaxing Massage Cream - Relaxační masážní krém

Hyaluronová kyselina udržuje v pokožce životně důležitou vodní rovnováhu, anti–agingový protizánětlivý extrakt vyrovnává nedostatek vápníku.

Krok 5. Optimal Hydration mask - Optimální hydratační maska – krém

Maska je obohacena kombinací antioxidačních peptidů, koncentrovaných minerálů, stabilizo- vaného kolagenu a složek, posilujících ochranu DNA. Nastartuje přirozený imunitní systém pokožky, což brání předčasnému stárnutí.
 

 

Další ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY — RADY A TIPY v péči o pleť

 

 

 
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení